छुपुमा छुपु हिलोमा धान रोपेर छाडौंला..

-दीपेन्द्र ढुंगाना (तस्विर सहित)

छुपुमा छुपु हिलोमा धान रोपेर छाडौंला, बनाई कुलो लगाई पानी आएर गोडौला…….

असार । किसानका लागि व्यस्त महिना । व्यस्तताको पर्यायबाचीका रुपमा पनि प्रयोग गरिन्छ असार । ‘मानो रोपेर मुरी उब्जाउने’ समय हो असार । असारको सुरुवातदेखि नै वर्षात भएकाले देशैभर धान रोप्ने चटारोले किसानलाई छपक्कै छोपेको छ ।

गत वर्षभन्दा यस वर्ष वर्षा छिटै भएकाले रोपाई छिटो भएको हो । गत वर्ष मनसुन ढिला हुँदा रोपाई पनि ढिलो सकिएको थियो । नेपालमा रोपाईको याम सुरुवात हुँदा त्यहाँ पुग्ने विदेशी पर्यटकहरु पनि रमाउने गर्छन् । असारको १५ त नेपालमा विशेष पर्वको रुपमा नै मनाउने गरिन्छ ।

शनिबार, असार १०, २०७४ मा प्रकाशित

सम्बन्धित सामाग्रीअमेरिकामा नेपाली र नेपाली सम्बन्धित कानुनी कार्यालयहरु

क्षेत्री एण्ड एसोसिएट्स पीसी

ल अफिस अफ बासुदेव फूलारा

मुनगोभन एण्ड एसोसिएट्स 

श्रेष्ठ ल फर्म

ल अफिस अफ केशवराज सेडाई

ल अफिस अफ गिरिजा प्रसाद गौतमLike us on Facebook
error: Content is protected !!