४ स्टेपमा आँखा नशालु

कतिपय युवतीका आँखा हेर्दै नशालु लाग्छन् । यस्ता आँखा भएका युवतीले सबैको नजर तान्छन् । तर, मेकअप गरेर सामान्य आँखालाई पनि नशालुपन दिन सकिन्छ । तपाईंका आँखा सामान्य छन् र सबैको नजर खिच्ने बनाउन चाहनुहुन्छ भने गाजल लगाउँदा केही स्टेप पालना गर्नुपर्ने हुन्छ । ब्युटिसियन एलिसा लेप्चाले स्टेप सिकाएकी छिन् :

एलिसा लेप्चा
ब्युटिसियिन

स्टेप १
जुनसुकै आँखाको मेकअप गर्दा पहिलो स्टेपमा प्राइमर वा फाउन्डेसन लगाउनु जरुरी हुन्छ । पाइमर र फाउन्डेसनले आँखावरिपरि भएको डार्क सर्कल या दाग–धब्बा छोपिदिन्छ । यसले फेस स्किनसँग आँखा वरिपरिको स्किनलाई समान बनाउन पनि भूमिका खेल्छ ।

स्टेप २
सामान्य आँखालाई ठूलो र नशालु देखाउन मस्काराको महत्वपूर्ण भूमिका हुन्छ । माथिल्लो र तल्लो दुवै परेलामा मस्कारा लगाउँदा परेला सीधा हुन्छ । सीधा परेलामा आँखाको आकर्षण बेग्लै हुन्छ । अब आँखालाई केही नशालु देखाउने हो भने परेला केही घुम्राएर मस्कारा लगाउनु राम्रो हुन्छ ।

स्टेप ३
आँखालाई नशालुपन दिन आइलाइनर उत्तम मेकअप टुल हो । केही लामो आकारमा लाइनर दिँदा आँखालाई लाम्चो, ठूलो र नशालु देखाउँछ । आइलाइनर ड्रेसअनुसार म्याच गराउँदा आँखामा कामुकता अझ बढी झल्किन्छ । आँखा धेरै नै सानो छ भने चाहिँ तल्लो भागमा लाइनर नलगाउनु नै ठीक हुन्छ ।

स्टेप ४
आँखालाई नशालु देखाउन भुल्नै नहुने मेकअप टुल हो, आइस्याडो । आँखाको माथिल्लो भागमा धेरै आइस्याडो लगाउँदा निकै आकर्षक देखिन्छ । नाइट पार्टीमा जाँदै हुनुहुन्छ भने ड्रेसअपमा म्याच गर्ने आइस्याडो लगाउनु उत्तम हुन्छ । ब्ल्याक, ग्रे र पर्पल कलर ठीक हुन्छ ।नयाँ पत्रिका

शुक्रबार, पुस २२, २०७३ मा प्रकाशित

सम्बन्धित सामाग्री

 

Like us on Facebook
Close
Please Like us
By clicking any of these buttons you can like us.
error: Content is protected !!