राम्रो सेल्फी खिच्ने तरिका

कुनै पनि नयाँ स्थान परिवेश या कार्यक्रममा सेल्फी खिच्नु सामान्य भइसकेको छ । मोबाइलबाट सेल्फी लिँदै तुरुन्तै सामाजिक सञ्जालमा पोस्ट गरेर लाइक बढाउने ध्याउन्नमा धेरै हुन्छन् । अहिलेको युवा पुस्तामा यस्तो प्रवृति अत्यधिक पाइन्छ । तर, कतिपय अवस्थामा लिएको सेल्फी आफूले चाहेजस्तो नआउन सक्छ । किन हुन्छ यस्तो ? आफ्नो चाहनाअनुसार राम्रो सेल्फी खिच्न अपनाउनुपर्ने उपायका बारेमा फोटोग्राफर किरातनिज्र्वल मुकारुङका सुझाब यस्ता छन् :

 लाइट
सेल्फीका लागि लाइट महत्वपूर्ण हुन्छ । ब्याकग्राउन्डको लाइट धेरै चम्किलो हुनु हुँदैन । अगाडिबाट आएको लाइट सेल्फी खिच्न तयार भएका सम्पूर्ण व्यक्तिमा आउन जरुरी हुन्छ । सबैलाई सो लाइटले कभर गरेको हुनुपर्छ ।

 एंगल
सेल्फी खिच्दा एंगलमा धेरैको ध्यान जाँदैन । जसले गर्दा सेल्फी लिने व्यक्तिको मुहार बेढंगको देखिन सक्छ । सेल्फी सधैँ हलुका तल या माथिबाट लिँदा तस्बिर उत्तम आउँछ ।

 संख्या
सेल्फी खिच्न कतिजना तयार भएर बसेका छन्, यसले तस्बिरको गुणस्तरमा फरक पार्छ । यदि एक या दुईजनाको मात्र सेल्फी लिन लागिएको छ भने खासै फरक पर्दैन । तर, ५–६ जनाको सेल्फी लिन लागिएको छ भने अनुहार नराम्रो आउन सक्छ । त्यसैले यस्तो अवस्थामा सेल्फी स्टिकको सहयोग लिनुपर्छ ।

 क्वालिटी
आजकल कुनै पनि मोबाइलबाट सेल्फी लिने गरिन्छ । राम्रो क्वालिटीको क्यामेरा भए मात्र फोटो पनि राम्रो आउँछ । हुन त अहिले कम्पनीहरूले सेल्फीलाई नै मध्यनजर गर्दै स्पेसल मोबाइल उत्पादन गर्न लागेका छन् ।

 ट्रिटमेन्ट
अन्य तस्बिरजस्तै सेल्फीलाई पनि सामान्य ट्रिट गरेर सेयर गर्नु राम्रो हुन्छ । अहिले अधिकांश मोबाइलमा नै फोटो ट्रिटमेन्ट फिचर समावेश भएका हुन्छन् । जसले कलर कन्ट्रास आदिलाई अझ राम्रो बनाइदिन्छ । त्यस्तै, सेल्फीमा बिग्रिएको अनुहार बनाइदिने केही एप्सहरू पनि उत्पादन भइसकेका छन् । किरातनिज्र्वल मुकारुङ /मुकारुङ स्टुडियो,  हाँडीगाउँ, काठमाडौं

बिहिबार, पुस २१, २०७३ मा प्रकाशित

सम्बन्धित सामाग्री

 

Like us on Facebook
Close
Please Like us
By clicking any of these buttons you can like us.
error: Content is protected !!