लेखक राजन थपलियाको नयाँ पुस्तक ‘शतप्रतिशत जीवन’ अनलाइनमा

चर्चित युवा लेखक राजन थपलियाको नयाँ पुस्तक शतप्रतिशत जीवन (100% LIFE) अब अमेजनबाट पनि किन्न सकिने भएको छ । लुलु प्रेसले प्रकाशन गरेको २ सय ८ पेज लामो यो पुस्तक एकसाता अगाडि बजारमा आएको हो । जीवन सिकाउने शिक्षकका रुपमा काम गर्ने यो पुस्तकको मर्मका बारेमा लेखक थपिलया भन्छन् आफैसँग प्रतिज्ञा गर्नुहोस्, तपाईको जीवन कहिलेपनि उस्तै रहनेछैन ।

अनलाइनमा ११ डलर ३२ सेन्ट मूल्य राखिएको यो पुस्तकमा कसरी शतप्रतिशत जीवन जिउन सकिन्छ भन्नेबारे सिकाइएको छ । न्युयोर्क निवासी चर्चित युवा लेखक राजन थपलियाले अहिलेसम्म झण्डै १ दर्जन पुस्तकहरु प्रकाशन गरिसक्नु भएको छ । सकारात्मक सोंच र आत्मप्रेरक पुस्तकहरु लेख्ने थपलियाको यो पुस्तक शतप्रतिशत जीवन अर्थात् हन्ड्रेड पर्सेन्ट लाइफमा जीवनबारे बहुउपयोगी शुत्रहरु समेत दिइएको छ ।

झण्डै १५ बर्षदेखि अर्थात् किशोरावस्थादेखि नै लेखनकार्यमा लागेका थपलियाका अप्रकाशित केही पुस्तकहरु पनि तयारी अवस्थामा छन् । थपलियाको लेखन सेल्फ हेल्प, मोटिभेशन र नोभलमा केन्द्रीत रहेको छ । उनी भन्छन् लेखनका विभिन्न धारहरु छन् । तर मैले महसुस गरेको छु कि यी धारहरु नै मेरालागि उपयुक्त छन् । उपन्यास लेखन र सेल्फ हेल्प नै मेरालागि उचित विधा हुन् ।

शतप्रतिशत जीवनबारे थपलिया भन्छन् – ‘यसको उपशीर्षकले नै सबै कुरा भनेको छ । आफैसँग प्रतिज्ञा गर्नुहोस्, तपाईको जीवन कहिलेपनि उस्तै रहनेछैन । तपाईले आफ्नो जीवनमा कसम खानुहोस्, प्रतिज्ञा गर्नुहोस् । हिजो जती गल्ती भए, कमजोरी भएपनि आगामी दिनमा राम्रो गर्न सकिन्छ । राम्रो गर्ने प्रतिज्ञा हुनेलाई १७ बर्ष र ७० बर्षको उमेरले पनि कुनै फरक पार्दैन । कुनै पनि बेला राम्रो कुराको सुरुवात गर्न सकिन्छ । काममुखी भएर अगाडि बढेमा जीवनमा धेरै कुरामा परिवर्तन ल्याउन सकिन्छ । आफूले आफैसँग प्रतिज्ञा नगरेको कारणले मानिस अफसल हुनेगर्छ । दुखी भएका र असफल भएकाहरुलाई पनि सही बाटोमा ल्याउने र परिवर्तन हुन चाहनेहरुका लागि लेखिएको पुस्तक हो यो ।’

बिहिबार, जेष्ठ ४, २०७४ मा प्रकाशित

सम्बन्धित सामाग्री

 

Like us on Facebook
Close
Please Like us
By clicking any of these buttons you can like us.
error: Content is protected !!